top of page

ARS-MEDICAL

Dane placówki:
Ars Medical Sp. z o.o.
Al. Wojska Polskiego 43,
64-920 Piła
https://www.arsmedical.pila.pl/
e-mail: arsmedical@farmepo.com

ARS-MEDICAL

Ars-Medical to prywatny szpital założony 1991 r. Działalność leczniczą m.in. w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia realizują oddziały:

• Oddział Onkologii i Chemioterapii:
W oddziale na stałe pracuje łącznie 5 lekarzy (3 specjalistów oraz 2 lekarzy w trakcie specjalizacji). Dodatkowo w Poradni Głównym Badaczem w Badaniach Klinicznych jest Pani dr Renata Surma-Włodarczyk.
• Oddział Hematologii - w oddziale pracuje na stałe 4 lekarzy, wszyscy ze specjalizacją z hematologii.
• Oddział Internistyczno – Kardiologiczny
• Oddział Paliatywny

Szpital ma specjalistyczną bazę diagnostyczną, (własne laboratorium diagnostyczne z pracownią cytometrii i oceny szpiku i mikrobiologiczne), pracownię endoskopową, radiologiczną łącznie z tomografią komputerową i rezonansem magnetycznym. PET, na potrzeby badań klinicznych jest wykonywany w Affidea w Poznaniu w oparciu o umowę ramową z ośrodkiem, natomiast scyntygrafia, w ramach umowy ramowej wykonujemy w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. Ponadto dysponujemy apteką szpitalną prowadzącą min. pracownię leków cytostatycznych.
Do poradni świadczących usługi w Ars Medical należą m.in.: poradnia onkologiczna, poradnia hematologiczna, poradnia kardiologiczna, poradnia diabetologiczna oraz poradnia pulmonologiczna (wymieniam te wiodące, w których prowadzone są badania kliniczne).
W szpitalu Ars-Medical funkcjonuje dział badań klinicznych, który składa się z 5 osób: 2 absolwentów analityki medycznej (w tym jeden były monitor), 2 magistrów farmacji (w tym jeden koordynator z 6 letnim doświadczeniem) oraz jednego specjalisty IT.

bottom of page